Ez egy elég összetett kérdés, ezért úgy döntöttem kisebb részekre bontom. Elsőként a heti rutinról lesz szó.
3 eszköz, ami nekem sokat segít a mindennapokban és a heti rutinom része:
-
az írás: tervezés, naplózós technikák, szabad írás ... (nézz körül a Blog cikkeim között találhatsz több inspirációt és gyakorlatot is a témában ;-))
- testmozgás (2021: jóga Palicska Zsuzsi jógaoktatóval a Harmónia Házban, anyatorna online Szalai Renivel; 2024. kiegészítés: Gyerünk Anyukám online tornák: én a Videotárat szeretem a legjobban, ahol mindig találok kedvemre való edzést. Nagyon szeretem a táncos órákat Krisztával és a Piloxing edzéseket, amiben a 3 kedvencemet ötvözik: box - pilates - tánc, + heti 1 csikung, amit már egyedül gyakorlok, tavasz óta Fehér-Pál Rita és Tamás TAO-csikung tanfolyama alapján)
Ahogy én használom:
-
meghatároztam egy optimális szintet: ami mellett remekül érzem magam: szárnyalás, hepi, flow, zen ... minden IS :-D
-
és egy minimum szintet: ami alatt bekapcsol a túlélésért küzdő zombi üzemmód, és ha esetleg több héten keresztül nem ütöm meg, akkor hajlamos vagyok az elsárkányosodásra. Összességében azt hiszem mindenkinek jobb a családban, ha legalább a minimum szintet sikerül tartani. :-)
- 1 írás-tervezés (hétfőn vagy vasárnap), ez nálam most kb. 20 perc, hogy átlássam az előttem álló hetet/lezárjam az elmúltat
- heti 1 mélyebb meditáció (kb. 40-60 perc)
- heti 1 aktívabb testmozgás (45 perc)
- heti 1 csikung (min. 30 perc)
Az optimális "szárnyalós" szint - hogy őszinte legyek ez így ebben a tökéletes formájában nagyon ritkán szokott összejönni, de ahogy fent is írtam, nekem az a lényeg, hogy meglegyen az irányom és célom, ami felé haladok, és nem zavar, ha nem 100%-os a haladásom, csak mondjuk 70%-os egy héten, mert már azzal is jól tudom érzni magam, és a cél pont ez, nem pedig hogy frusztrációkat és korlátokat teremtsek magamnak.
- 1 írás-tervezés (lásd fent)
- heti 2-3 mélyebb meditáció (kb. 40-60 perc)
- heti 2 aktívabb testmozgás (45 perc)
- heti 1 csikung (30-120 perc)
- ha még jut idő egy kis festegetésre is, az csodálatos: de általában ez az a pont, ami még nem annyira fér bele, csak rendszeres-rendszertelenül, alkalomszerűen az életembe
Amúgy az itt leírtakat sem kezelem kőbe vésett "örök igazság"-nak, csak irányadóknak. Figyelek magamra és kommunikálok mind a testemmel és mind a lelkemmel, hogy épp aktuálisan mire volna nagyobb szükségem, és ehhez mérten alakítom. Mi nők amúgy is egy áramló energiában tudunk szerintem a legjobban létezni, és a ciklusunktól elkezdve a Hold fázisokon át sok-sok dolog befolyásolja a hogy létünket, és nem mindig lesz ugyanaz a megoldás jó. Van amikor egy feszkó levezeztős boxos edzés fog jól esni Tankcsapdára, van amikor egy csendben elmélyülős - meditatívabb mozgássor. Szóval a fentiek irányadóak, amelyeket rugalmasan alakítok az aktuális hangulatomnak és lehetőségeimnek megfelelően.
Gondolatébresztő kérdések:
-
Te milyen rutinokkal, szokásokkal támogatod magad?
-
Mi az, amiből erőt tudsz meríteni?
-
Vannak bevált módszereid?
-
Van olyan, amelyet szívesen kipróbálnál, bővítenéd a meglévőket?
-
Mi az a szint, ami mellett jól érzed magad?
-
Mi az, amire minimum szükséged van?
-
Mi az, amit meg tudsz tenni, hogy pozitív irányban változzanak a dolgok?
-
Megy egyedül is, vagy jól jönne segítség?
-
Ki/mi az, ahonnét szívesen fogadnál támogatást?
-
Mi lesz az első lépés, amit megteszel?
Ezt a két eszközt: az írást és a meditációt tettük bele a Hatszínvirág önismereti Naplókba is, amikkel a célunk újra divatba hozni a kézírást, ami egy csodás eszköz ahhoz, hogy:
-
rendben tartsd az érzelem és gondolatvilágodat
-
kapcsolódj újra önmagadhoz
-
tisztába kerülj a szíved valódi vágyaival
Szeretettel,