Végiggondolva, hogy mi az a rész, ami főként lomtalanításra szorul nálunk, az inkább a gyerekek cuccai volnának, részemről pedig a könyves polc és az ötletelős jegyzetek/füzetek a gyenge pont... Ezek alapján elkészítettem egy listát kisgyerekes szemszögből, amit most itt megosztok Veletek is ... hátha jól jön. Mivel a család mellett nálunk a lomtalanítás se úgy zajlik, hogy rádobok pár napot és egyben mindent elintézek - ezért kisebb lépésekre osztottam a feladatot, napi 15-30 perc - a tökéletesség igénye nélkül. Ami ebbe belefér, megy. Ami nem, az majd a következő körben. 1 hónap múlva akár megismételhető az egész folyamat, addig a pontig, amíg úgy nem érzem, hogy mostmár oké a dolog.
Gyakorlati tipp
A lomtalanításnál is - mint az élet szinte összes területén - mindannyiunk élete más-és más, így azt javaslom, hogy ezt a listát használd inspirációként, majd szánj rá 15 szabad perced, gondold végig a saját életedet, és ezek alapján alkosd meg a sajátodat, majd a legfontosabb: vágj bele és csináld kitartóan végig!
Ha 1 nap kimarad, beteg a gyerek (stb..) kezeld rugalmasan, és folytasd amint tudod ott, amikor abbahagytad.
Jó ötlet lehet a lista megírásánál, ha kisebb részekre osztod a feladatot, és 1-1 hétre, amit erre szánsz felosztod pár főbb pontra (pl. témák, funkciók vagy helyiségek szerint) a házat/lakást. Nálam pl így néz ki a 4 hét:
- hét: konyha
- hét: ruhás blokk
- hét: dolgozós, hivatalos blokk
- hét: játékos- kreatív - könyves blokk
A 28. pontban megadott "Játékok" a leggyengébb pont nálunk: erre 1 nap szinte biztos hogy nem lesz elég. Azért is ezt hagytam a végére, mert lehet ezt még tovább fogom bontani egy újabb hétre valónak, például:
- Társasok, kártyák
- Babák, plüssök
- Kisautók, fiús játékok
- Szerepjátékok, gyerek konyhai eszközök
- Kerti játékok, homokozók
- Fürdős játékok
- Egyéb megfogalmazhatatlan kütyük, kincses dobozok (Kindertojás figurák, szétesett játék alkatrészek, cetlik)
Nálatok hogy néz ki a lista?
Melyik megoldást kedveled?
A) egyben rászánok pár napot és megcsinálok mindent
B) minden nap rászánok egy bizonyos időt (pl. 15-30 percet) és haladok vele, ahogy tudok, a tökéletesség igénye nélkül
Ha tetszettek az itt olvasottak iratkozz fel a Hatszínvirág Hírlevélre, és csatlakozz a FB oldalamhoz, ahol minden nap harmónia- és egészség tippekkel, ajánlókkal, gondolatébresztő idézetekkel, receptekkel várlak Benneteket.
Ha pedig szívesen fordulnál hozzám egyéni kérdéseiddel, jelentkezz be hozzám egy coachingra.
Szeretettel,
Mariann